Περιφερειακό πρωτάθλημα κολύμβησης
κεντρικής Ελλάδος
Τα αποτελέσματα του Ν.Ο.Αλιβερίου
Στη Λάρισα
Θρίαμβος με τα όλα του ήταν αυτός που πέτυχαν τα "δελφίνια" μας στο Περιφερειακό πρωτάθλημα κολυμβήσεως Κεντρικής Ελλάδας που έγινε στην Λάρισα,από 21-23 Αυγούστου με την συμμετοχή 12 ομίλων.Στην τελική βαθμολογία, ο Ν.Ο.Χαλκίδας ήρθε πρώτος με 682 βαθμούς,Δεύτερη η Λάρισα με 552 και Τρίτο το Αλιβέρι με 318.
Ο Ναυτικός Όμιλος Αλιβερίου έκανε μια πολύ ικανοποιητική εμφάνιση.Οι κολυμβητές του πήραν πολλές πρώτες δεύτερες και τρίτες νίκες.
Συγκεκριμένα: Η Κεχρή Σταυρούλα διακρίθηκε ιδιαίτερα και κατέκτησε 3 πρώτες νίκες,ενώ ο Μητρόπαπας Κώστας,πήρε δυο.Από μια πρώτη θέση κατέλαβαν οι: Νίνου ελ., Ράπτη Δημ.,Γοίλια Μαρ., και Μπήλιος Χρ. Η Ράπτη Δημ. κατέκτησε δυο δεύτερες θέσεις, από δυο πήραν και η Γιαννοπούλου Δ. Γοίλια Μαρ. και ο Χριστοφορίδης Χρ.
Ο Μητρόπαπας Κων., Μπήλιος Χρ., Χριστοφορίδης Δημ., και Γιαννοπούλου Χρ. πέτυχαν από μια δεύτερη θέση.
Τρίτες νίκες κατέλαβαν οι: Πετρογιάννης Ιωαν., Μητρόπαπας Γ., Κρόκος Κυρ., Καρακάνης Ιωαν., Χριστοφορίδης χρ., Γιαννοπούλου Δεσπ., Γιαννοπούλου Χρ.,Νίνου Ελ., Γοίλια Μαρ.
Στην οκτάδα θέσεις πήραν και οι παρακάτω κολυμβητές-τριες: Βασιλείου Ελ., Σιφνιωτοπούλου Σοφ., Σαρήγιαννη Ευδ., Γιαννοπούλου Πην., Αναστασίου Δημ., Κεχρή Χαρ.,Δήμου Αικ., Χριστοφορίδης Δημ., Αναστασίου Δημ., Μαστροκώστας Νικ., Κόρμπας Δημ., Δήμου Μαν., Κεχρής Δημ.,Βασιλείου Βασ.,Καραβάς Αλ., Καραβάς Βασ., Δήμου Παν.
Στα ομαδικά ο Ν.Ο.Α. κατέλαβε, μια πρώτη νίκη, τρεις δεύτερες και 4 τρίτες.
Ο Ν.Ο.Αλιβερίου παρουσίασε εφέτος αξιόλογη δραστηριότητα στις διοργανώσεις που πήρε μέρος. Η κατασκευή Κολυμβητηρίου και στο Αλιβέρι είναι απαραίτητη, γιατί θα συμβάλλει αποτελεσματικά στην ανάπτυξη της Κολυμβήσεως σ' όλη αυτή την μεγάλη περιοχή. Ο Ν.Ο.Αλιβερίου είναι το μοναδικό αθλητικό σωματείο της Καρυστίας και πρέπει ιδιαίτερα να προσεχθεί. Όλοι οι Ναυτικοί Όμιλοι της Ελλάδος διαθέτουν Κολυμβητήρια εκτός του Ν.Ο.Χαλκίδος και Ν.Ο.Αλιβερίου. Καιρός είναι να προγραμματιστεί και στο Αλιβέρι η κατασκευή Κολυμβητηρίου. Εγκαταστάσεις πρέπει να γίνουν εκεί που δεν υπάρχουν για την ανάπτυξη του αθλητισμού και ιδιαίτερα του μαζικού αθλητισμού που θα μας δώσει τους νέους ταλαντούχους αθλητές που τόσο ανάγκη τους έχει ο αθλητισμός μας για την προβολή της χώρας μας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του Ν.Ο.Α. που ανέβηκαν στο βάθρο:
100Μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ Ε'
1.ΣΙΣΚΟΣ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'20"51
2.ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'21"79
3.ΣΙΣΚΟΣ Β. (ΛΑΡΙΣΑ) 01'23"94
100Μ.ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ Γ'
1.ΠΑΣΣΑΣ Ν. (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'26"66
2.ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'29"85
3.ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ν.Ο.Α.) 01'35"60
100Μ.ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ'
1.ΤΣΟΓΚΑ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'28"69
2.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (Ν.Ο.Α.) 01'34"45
3.ΜΟΥΣΕΛΙΜΗ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'34"68
200Μ.ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ Β'
1.ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 02'56"58
2.ΜΠΗΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Ν.Ο.Α.) 02'57"32
3.ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ (ΣΒΟΡΩΝΟΥ) 03'07"39
100Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α'
1.ΚΕΧΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (Ν.Ο.Α.) 01'25"72
2.ΒΕΡΤΖΩΝΗ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'29"24
3.ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'32"66
50Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓΟΡΙΑ Δ'
1.ΔΡΑΜΠΑΣ (ΛΑΡΙΣΑ) 00:38"17
2.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ) 00:38"97
3.ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Ν.Ο.Α.) 00:43"23
50Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ'
1.ΖΥΓΟΥΛΗ (ΛΑΡΙΣΑ) 00:39"38
2.ΑΚΡΙΔΑ Μ. (ΧΑΛΚΙΔΑ) 00:41"65
3.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (Ν.Ο.Α.) 00:41"71
100Μ.ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ'
1.ΝΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ (Ν.Ο.Α.) 01'32"15
2.ΑΡΓΥΡΟΥ (ΛΕΙΒΑΔΙΑ) 01'39"59
3.ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΟΥ Β.(ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'42"85
100Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β'
1.ΡΑΠΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (Ν.Ο.Α.) 01'30"63
2.ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΟΥ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'45"06
3.ΣΙΣΚΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'54"43
100Μ.ΠΡΟΣΘΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Δ'
1.ΖΥΓΟΥΛΗ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'33"40
2.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ (Ν.Ο.Α.) 01'37"19
3.ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'41"41
100Μ.ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ Δ'
1.ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'25"38
2.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'34"01
3.ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'38"48
200Μ.ΥΠΤΙΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1.ΤΟΥΛΟΥΜΤΖΗ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 03'12"75
2.ΤΣΟΓΚΑ (ΛΑΡΙΣΑ) 03'20"81
3.ΓΟΙΛΙΑ ΜΑΡΙΑ (Ν.Ο.Α.) 03'23"65
100Μ.ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β'
1.ΤΟΥΛΟΥΜΤΖΗ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'29"53
2.ΡΑΠΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (Ν.Ο.Α.) 01'31"27
3.ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'32"70
100Μ.ΥΠΤΙΟ ΑΓΟΡΙΑ Β'
1.ΜΠΗΛΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'19"98
2.ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'23"23
3.ΚΑΡΚΑΝΤΕΛΙΔΗΣ Χ.(ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'27"42
100Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1.ΚΕΧΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (Ν.Ο.Α.) 01'24"92
2.ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'32"78
3.ΛΕΟΝΤΙΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'34"40
100Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΝΔΡΩΝ
1.ΜΑΡΓΕΤΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'10"27
2.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'13"57
3.ΚΑΡΑΚΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ν.Ο.Α.) 01'14"75
100Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ'
1.ΜΟΥΣΕΛΙΜΗ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'26"38
2.ΤΣΟΓΚΑ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'28"31
3.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (Ν.Ο.Α.) 01'36"76
100Μ.ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ΑΓΟΡΙΑ Γ'
1.ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'23"26
2.ΠΑΣΣΑΣ Ν. (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'27"34
3.ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'30"25
100Μ.ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α'
1.ΒΛΑΝΤΗ (ΤΡΙΚΑΛΑ) 01'27"89
2.ΓΟΙΛΙΑ ΜΑΡΙΑ (Ν.Ο.Α.) 01'34"91
3.ΠΕΤΣΙΑΒΑ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'37"79
100Μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β'
1.ΚΑΛΛΙΑΝΟΥ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'17"43
2.ΡΑΠΤΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (Ν.Ο.Α.) 01'23"01
3.ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'39"23
200Μ.ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1.ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΙΟΥ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 03'02"12
2.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (Ν.Ο.Α.) 03'13"87
3.ΝΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ (Ν.Ο.Α.) 03'23"89
200Μ.ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
1.ΜΑΡΓΕΤΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 02'41"06
2.ΚΑΛΟΧΕΡΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 02'44"67
3.ΚΑΡΑΚΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ν.Ο.Α.) 02'52"59
100Μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ Γ'
1.ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'06"91
2.ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'09"00
3.ΓΕΡΟΝΤΙΤΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'11"82
100Μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ'
1.ΣΤΑΥΡΑΚΗ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'20"32
2.ΜΟΥΣΕΛΙΜΗ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'23"81
3.ΝΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ (Ν.Ο.Α.) 01'25"05
200Μ.ΠΡΟΣΘΙΟ ΑΓΟΡΙΑ Γ'
1.ΜΗΤΡΟΠΑΠΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Ν.Ο.Α.) 03'11"43
2.ΠΑΣΣΑΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 03'13"36
3.ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ν.Ο.Α.) 03'28"71
100Μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΑΓΟΡΙΑ Α'
1.ΜΠΟΥΛΑΣΙΚΗΣ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'01"62
2.ΜΟΥΣΕΛΙΜΗΣ (ΧΑΛΚΙΔΑ) 01'03"40
3.ΚΡΟΚΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (Ν.Ο.Α.) 01'04"82
100Μ.ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α'
1.ΚΕΧΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (Ν.Ο.Α.) 01'12"61
2.ΤΣΙΑΡΑ (ΛΑΡΙΣΑ) 01'16"59
3.ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ (ΟΕΝΑ.ΒΟΛΟΥ) 01'18"37
200Μ.ΥΠΤΙΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α'
1.ΓΟΙΛΙΑ ΜΑΡΙΑ (Ν.Ο.Α.) 03'21"59
2.ΠΕΤΣΙΑΒΑ (ΛΑΡΙΣΑ) 03'41"71
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου